wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerچه نوع از کلمات کلیدی مناسب کمپین گوگل ادوردز شماست؟

چه نوع از کلمات کلیدی مناسب کمپین گوگل ادوردز شماست؟

گوگل ادوردز یک شبکه پیچیده تبلیغاتی است که مملو از ویژگی ها و ابزار قدرتمند است.

اگر مدتهاست که از Google AdWords استفاده می کنید، احتمالا با گزینه ها و تنظیمات فراوان موجود، برخورد کرده اید.

 

یکی از این گزینه ها توانایی انتخاب نحوه تبلیغ شما به کمک کلمات کلیدی خاص است. شما ممکن است فرض کنید که به طور پیشفرض آگهی شما فقط برای یک کلیدواژه خاصی که وارد می کنید نشان داده می شود، اما اینگونه نیست.

از آنجا که گوگل فوق العاده هوشمند است، می تواند به سرعت کلمات کلیدی که مشابه کلمات کلیدی مورد نظر شما هستند ولی دقیقا آنها نیستند، را مشخص کند. این به این معنی است که آگهی های شما می تواند برای طیف وسیعی از کلمات کلیدی مشابه و مرتبط با کلید واژه اصلی شما نمایش داده شود. اگر بخواهید بیشترین میزان استفاده از کمپین CPC خود را بدست آورید، شناخت انواع مختلف کلمات کلیدی بسیار مهم است.

برای کمک به شما در درک اینکه چگونه انواع مختلف کلمات کلیدی در کمپین گوگل ادوردز شما موثر هستند، ما  راهنمای جامعی در مورد آنچه شما باید بدانید، تهیه کرده ایم. شما در اتمام این مقاله خواهید فهمید که کدام یک از انواع کلمات کلیدی را باید در کمپین های خود استفاده کنید.

 
اگر گوگل از شما می خواست هر کلمه کلیدی که میخواهید با آن آگهی شما  نمایش داده شود، را وارد کنید، این امر بسیار زمانبر و ناکارآمد می بود. در عوض، فقط باید 1 کلمه کلیدی را وارد کنید و گوگل از آن برای پیدا کردن موارد مشابه برای نمایش تبلیغات در گوگل استفاده خواهد کرد. گوگل الگوریتم های مختلفی دارد که  برای پیدا کردن این کلمات کلیدی استفاده می کند.

همانطور که احتمالا حدس زده اید، این الگوریتم ها می توانند تاثیر زیادی بر کمپین شما داشته باشند. ایجاد کمپین گوگل ادوردز با کلمات کلیدی بیش از حد گسترده می تواند صدها کلمات کلیدی را ایجاد کند که ممکن است به از بین رفتن شارژ اکانت ادوردز شما به شکل قابل توجهی منجر شود و فقط باعث افزایش هزینه های شما شود. کمپین با کلمات کلیدی بسیار خاص ممکن است باعث شود شما به طور کلی ترافیک کمی را تجربه کنید. پیدا کردن نوع کلمات کلیدی مناسب برای مبارزات گوگل ادوردزی شما ضروری است. اگر می خواهید کلیک های خود را بهینه و در نهایت سود خود را بیشتر کنید.

بیایید به انواع مختلف کلمات کلیدی و نحوه کار آنها نگاهی بیاندازیم.

 

Phrase Match Keywords:

 

phrase match

 

نوع اول کلمات کلیدی در گوگل ادوردز Phrase Match Keywords است و شامل همه کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی مد نظر شماست. به عنوان مثال، اگر کلید واژه اصلی شما PPC management باشد، تبلیغات شما توسط کلمات کلیدی که با آن عبارت در ارتباط هستند، به نمایش در خواهد آمد. برخی از نمونه ها عبارتند از:

 • PPC management tools
 • PPC management agencies
 • Cheap PPC management

شما می توانید بسیاری از کلمات کلیدی طولانی دلخواه و مرتبط با کلمه کلیدی اصلی خود را هدف قرار دهید. 

 

Exact Match Keywords:

 

exact match

 

نوع دوم Exact Match Keywords در تبلیغات گوگل ادز است، تطابق دقیقی است که به طور خاص، فقط بر روی کلمه کلیدی که وارد میکنید تمرکز میکند. گاهی اوقات شما فقط می خواهید یک کلمه کلیدی خاص را بدون نیاز به صدها کلمه کلیدی دیگر تبلیغ کنید. برای انجام این کار، شما باید از این گزینه ی در گوگل ادوردز برای تمرکز  فقط برروی 1 کلمه کلیدی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی شما PPC management است ، فقط تبلیغات در کلمات کلیدی که با همان معنی است، را راه اندازی می کند. برخی از کلمات کلیدی که تبلیغ شما با آن ها به نمایش در می آید عبارتند از:

 • PPC management
 • Pay per click management
 • Management of PPC
 • Management of pay per click

Exact Match Keywords به شما دامنه کلمات کلیدی کوچکی را می دهد، این برای زمانی است که شما از کلمات کلیدی خود مطمئن هستید و می دانید مخطبان شما با همین کلمه کلیدی شما را جستجو می کنند و  نمی خواهید با دیگر کلمات کلیدی نامناسب پول خود را هدر دهید.

 

Broad Match Keywords:

 

broad match

 

Broad Match Keywords نوع  بعدی است که به طور پیش فرض در هر کمپین گوگل ادورذز استفاده می شود. این نوع از کلمات کلیدی به شما طیف گسترده ای از کلمات کلیدی را می دهد که شامل مترادف، جستجوهای مرتبط و سایر احتمالات مرتبط می شود. اگر شما می خواهید نمایش تبلیغتان به حداکثر برسد، می بایست از این نوع کلمات کلیدی در کمپین گوگل ادز خود استفاده کنید. مثال:

 • Buy PPC management
 • PPC management services
 • PCC management
 • Pay per click services
 • Pay per click specialists

این لیست به طور بالقوه می تواند خیلی زیاد تر ازاین باشد.تبلیغ ما با هر چیزی که مربوط به کلیدواژه اصلی است، که اغلب هزاران ترکیب مختلف از کلمه کلیدی اصلی است، نمایش داده می شود.

داشتن کلمات کلیدی به این شکل در گوگل ادوردز می تواند خوب باشد، اما  بدی هایی هم دارد. کمپین های مختلف با توجه به تنظیماتی که در آنها انجام می شود، متفاوت عمل می کنند. اگر می خواهید حداکثر نرخ کلیک را داشته باشید، بهتر است که با انواع مختلف کلمات کلیدی آزمایش کنید تا ببینید بهترین نوع آن کدام است.

 

شکیبا باشید ...