wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerبا Quality Score ی هزینه هر کلیک را کاهش دهید...

با Quality Score ی هزینه هر کلیک را کاهش دهید...

گویا quality score یا امتیاز کیفیت یکی از راز و رمزهای گوگل در گوگل ادوردز است.

وعده گوگل ادوردز این است که تا زمانی که تبلیغ دهنده هزینه کند، تبلیغات را برای کلمات کلیدی تعیین شده نمایش می دهد. ولی هزاران نفر روی کلمات کلیدی مشابه برای رسیدن به بهترین جایگاه در حال رقابت هستند پس چیزی بیش از این در حال اتقاق افتادن است.

اینجاست که Quality score به بازی می آید.

نمره کیفیت چیست؟

Quality score به معنای امتیاز کیفیت است و در بسیاری از موارد به عنوان معیاری برای ارزیابی کیفیت یک محصول، خدمت یا محتوا استفاده می‌شود. در مواردی مانند تبلیغات آنلاین، موتورهای جستجو و تبلیغات پرداخت در کلیک (PPC)، امتیاز کیفیت به عنوان یکی از عوامل مهم در تعیین اولویت نمایش تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد.در موتورهای جستجو، امتیاز کیفیت برای هر کلمه کلیدی که تبلیغ کننده می‌خواهد در آن حضور داشته باشد، تعیین می‌شود. این امتیاز براساس عواملی مانند رضایت کاربران، صفحه‌ی مقصد و پیش‌بینی نرخ کلیک (CTR) تبلیغات محاسبه می‌شود. به محض این که گوگل اطلاعات کافی داشته باشد، کلمات کلیدی در یک حساب تبلیغ کننده را از 1 تا 10 امتیاز می دهد،  10 امتیاز بهترین هستنید. امتیاز کیفیت بالاتر به معنای این است که تبلیغات به سمت بالای صفحه جستجو جابجا می‌شوند و پرداخت کمتری برای هر کلیک نیاز است.

این عدد نشان دهنده ارتباط کلی کلمات کلیدی در بسیاری از مزایده ها است که در آن شرکت می کنند.

 

quality score

 

چیزی که گوگل ادوردز برای رتبه بندی تبلیغات در پشت صحنه هر حراج تبلیغ استفاده می کند، نمره کیفیت در در زمان واقعی (Real-time) است که فاکتورهای زیادی را به در نظر می گیرد.

در حالی که شماره 1 تا 10 به تبلیغ کنندگان کمک می کند تا در انتخاب کلمات کلیدی مناسب، نوشتن تبلیغات خوب و هدایت کاربران به صفحات فرود مناسب به خوبی عمل کنند، اما این نمره کیفیت در زمان واقعی (Real-time) است که واقعا اهمیت دارد.

نمره کیفیت در زمان واقعی بیشتر از عدد 1-10 است، اما با تبلیغ کنندگان به اشتراک گذاشته نشده است زیرا همیشه در همه زمانها متغیر است و برای هر جستجوی در گوگل متفاوت است.

 

چرا گوگل از Qulity score استفاده می کند؟

همه چیز به نظر پیچیده است، پس چرا Google دارای نمره کیفیت است؟
استفاده از Quality Score به گوگل این امکان را می‌دهد که تبلیغات با کیفیت بالا را به مخاطبین خود نشان دهد و در عین حال به تبلیغ کنندگان کمک کند تا تبلیغات خود را بهبود داده و بازدهی بیشتری را از آن‌ها بگیرند.

بخشی از درآمد گوگل حاصل از تبلیغات گوگل ادز است بنابراین گوگل و سیستم گوگل ادز تمام سعی خود را برا اطمینان از اینکه کاربرش بر روی تبلیغ مناسب و کاربردی کلیک می کند، انجام میدهد.

اگر در گوگل ادوردز  به جای نمایش تبلیغات موثر و مناسب هر کلمه کلیدی، تبلیعات غیر مرتبط نمایش در می آمد مطمئنا گوگل پول کمتری بدست می اورد و مخطبان خود را از دست می داد.

البته شاید Qulity score برای تبلیغ دهندگان گیج کننده باشد ولی در اصل آنها هم راضی هستند که تبلیغاتشان در زمان مناسب بدست مخاطب مناسب برسد.

 

نمره کیفیت چگونه محاسبه می شود؟

گوگل اطلاعات زیادی در مورد نحوه ارتباط کاربران با نتایج جستجو دارد که می توانند با الگوریتم های خاص گوگل ادوردز  ارتباط  هر آگهی، کلید واژه و صفحه فرود نسبت به هر جستجو را تشخیص دهد.

 

qulity score parametr

 

۱. کوالیتی اسکور در اولین پارمتر، CTR یا نرخ کلیک را قرار داده است. در روزهای اولیه تبلیغات گوگل، قبل از نمره کیفیت،از CTR برای تعیین اینکه آیا کلمات کلیدی ارتباط کمی دارند و باید غیرفعال شوند، یا هزینه بیشتری برای کسب موقعیت خوب در حراج داشته باشند، استفاده می کرد. با گذشت زمان، از آنجا که الگوریتم های گوگل ادز بهتر شد، گوگل شروع به در نظر گرفتن عوامل بیشتری در تعیین CTR مورد انتظار و اصطلاح نمره کیفیت  کرد. بنابراین ساده ترین راه برای فکر کردن درباره امتیاز کیفیت به عنوان اندازه گیری این است که چقدر احتمال دارد که کاربران بر روی تبلیغ شما برای یک کلمه کلیدی خاص کلیک کنند؟

۲. متن تبلیغات باید بگونه ای باشد که منتج به نرخ کلیک بالا شود برای این منظور باید:

  • متن تبلیغ باید مرتبط با کلمات کلیدی باشد
  • از ویژگی های خاص کسب و کار گفته شود
  • از افزونه های گوگل ادوردز استفاده شود
  • قانع کننده باشد

۳. لندینگ پیج هم باید مرتبط با کلمات کلیدی باشد، همچنین از call-t-action به جا و یه صورت ساده استفاده شود، SEO لندینگ پیج باید به طور کامل صحیح اجرا شده باشد.

لینک مرتبط: سه روش ساخت لندینگ پیج جذاب تر برای وبسایت

شکیبا باشید ...