wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerتنظیمات دستگاه ها در کمپین های گوگل ادوردز چگونه است؟

تنظیمات دستگاه ها در کمپین های گوگل ادوردز چگونه است؟

در این مقاله با بخش Devices یا (دستگاه ها) آشنا خواهیم شد که قطعا تا به حال با این بخش در اکانت ادوردز خود رو به رو شده اید.
در ابتدا با کاربرد این بخش آشنا  و سپس در رابطه با نحوه انجام تنظیمات صحبت خواهیم کرد.

به طور کلی سه دستگاه مختلف برای سرچ در گوگل و دسترسی به اینترنت وجود دارد:  موبایل، تبلت و کامپیوتر.  هرکدام از این دستگاه ها کاربران و الگوی مصرف زمانیی دارند که میتوان با توجه به آنها کمپین هدفمند تری را برای تبلیغ در گوگل طراحی و اجرا کرد.

 

1-کامپیوترها

کامپیوتر ها بیشتر مواقع در ساعات کاری مورد استفاده قرار می گیرند و کاربران آن عموما به دنبال سرچ درباره مسائل تخصصی که بیشتر مربوط به کار میشوند هستند.کسب و کار هایی که B2B هستند و یا کسب و کار هایی که به ارائه خدمات به شرکت ها و فضاهای اداری میپردازند، مثال های خوبی برای سایت هایی هستند که نیاز به تمرکز بیشتری بر روی کامپیوتر ها در کمپین های ادوردز دارند.

 

2- گوشی های همراه

این روز ها کاربران اینترنت بیشتر از تلفن های همراه خود استفاده میکنند. برای درک بهتر این موضوع کافیست کمی به رابطه خودمان و گوشیمان دقت کنیم. همه جا به اینترنت دسترسی دارند و همراهمان هستند. در نتیجه بیشترین میزان سهم سرچ در گوگل را به خود اختصاص میدهند.

حال با این تعداد بالای سرچ و کلیک خوردن چه کنیم؟

جواب این سال کاملا وابسته به کسب و کار شماست. اگر بازار هدف شما غیر تخصصی باشد و یا به عبارت دیگر محصولات و یا خدمات شما مورد نیاز گروه بزرگی از افراد به صورت روزانه باشد، انتخاب تلفن همراه به عنوان دستگاه اصلی در گوگل ادوردز، یک برگ برنده بزرگ است.برای مثال میتوان به کسب و کار های خدماتی، پوشاک و کسب و کارهایی که اقلام مصرفی را تامین میکنند اشاره کرد.

اما اگر کسب و کار شما تخصصی باشد، بالا بودن درصد بازدید گوشی ها میتواند نرخ هزینه بر درآمد را به شدت کاهش دهد. این مهم به این معناست که بیشتر بودجه تبلیغ در گوگل شما بابت دستگاه های تلفن همراه از بین رفته، بدون این که بازدهی مناسبی بر کسب و کار شما داشته باشد.

 

3-تبلت ها

نرخ کلیک در تبلت ها مخصوصا در ایران بسیار پایین بوده و آمار خاصی به ما نمیدهد. از این رو بیش از این به آن نمیپردازیم.

 

تنظیمات دستگاه ها در کمپین های گوگل ادز


حال کمی دقیق تر می شویم و به این بخش در اکانت گوگل ادوردز میپردازیم، در این بخش می توانید دستگاه های مختلف را مورد هدف قرار دهید و تبلیغات خود را محدود به یک یا دو دستگاه خاص کنید و یا هر سه دستگاه را مورد هدف قرار دهید.
به طور مثال فرض می کنیم فردی می خواهد برای تبلیغات سایت فروشگاهی خود تنها موبایل ها را مورد هدف قرار دهد. برای انجام این تنظیمات ابتدا باید وارد اکانت ادوردز خود شوید و وارد سطح campaigns
شده، بر روی show more کلیک کرده و سپس گزینه Devices را انتخاب کنید.
 در این صفحه با جدولی رو به رو خواهید شد که اسم دستگاه های مختلف نوشته شده است. در باکسی که بالای جدول مشاهده می کنید سطحی که میخواهیم تغییرات را اعمال کنیم تنظیم می کنیم.

دو گزینه وجود دارد 1) کمپین 2) اد گروپ


پس از انتخاب یکی از این دو گزینه به جدول میپردازیم از سمت چپ ستون اول نام دستگاه ها نوشته شده است در ستون دوم سطح تغییراتی که در مرحله قبل اعمال کردیم، مشاهده می شود و ستون سوم نام کمپین و یا ادگروپ ها را مشاهده خواهید کرد.ستون چهارم مهم ترین ستون این بخش است. ستونی به اسم Bid adj  که تنظیمات اصلی از این بخش صورت می گیرد.

Bid adj چیست و چگونه میتوان آن را تغییر داد؟

Bid در واقع هزینه ایست که میخواهید بابت هر کلیک پرداخت کنید. این هزینه را میتوان در دستگاه های مختلف تغییر داد. هرچقدر این عدد را کاهش دهیم، نرخ بازدید تبلیغ در گوگل آن دستگاه خاص کاهش میابد. این میزان را تا 90 درصد میتوان کاهش و یا افزایش داد و به این صورت میتوان میزان بازدید تبلیغ در دستگاه های مختلف تنظیم کرد. به طور مثال اگر نمیخواهید تبلیغ شما در کامپیوتر نمایش داده شود، میتوانید نرخ بید را 90 درصد کاهش یا Decrease دهید.

شکیبا باشید ...