wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerنحوه وارد نمودن شماره تلفن ایران در کمپین گوگل ادز (از طریق اسکریپت)

نحوه وارد نمودن شماره تلفن ایران در کمپین گوگل ادز (از طریق اسکریپت)

اضافه کردن شماره تماس از قابلیت های مهمی است که اکانت گوگل ادز به کاربران خود ارائه می دهد و کسب و کارهای مختلف می توانند شماره تماس خود را برای تبلیغات گوگل قرار دهند تا کاربران بتوانند سریعتر با صاحبان کسب و کارها در ارتباط باشند.

باید در نظر داشته باشید، زمانی که کاربر روی شماره تماس شما کلیک می کند و وارد صفحه تماس گوشی می شود از شارژ شما به ازای هر کلیک هزینه کم می شود. در ادامه به صورت کامل به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید شماره تماس خود را از بخش اسکریپت بصورت اکستنشن اضافه کنید.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که متاسفانه از آن جایی که کشور ایران به دلیل تحریم ها در لیست کشورها وجود ندارد مستقیم نمیتوان شماره تماس را از بخش Call Extensions   از قسمتAds & Extension  اضافه کرد و ابتدا باید از اسکریپت استفاده کنیم.

(شماره تماس میتواند به صورت تلفن ثابت و یا همراه باشد) در ابتدا وارد اکانت گوگل ادز خود شوید، پس از آن از منوی بالای صفحه روی Tools & Settings کلیک کرده و از منوی Bulk Actions روی گزینه Scripts کلیک کنید.


 زمانی که روی گزینه Scripts کلیک می کنید صفحه اسکریپت باز می شود. پس از آن باید روی علامت + کلیک کرده تا صفحه جدیدی برای شما باز شود. در این قسمت باید کد نوشته شده را پاک کنید و اسکریپت خود را وارد کرده و یا کپی و سپس پیست کنید.سپس باید روی گزینه Authorized کلیک کرده تا با این روش حساب کاربری شما تایید شود، پس از تایید روی گزینه Preview و سپس Run کلیک کرده تا تمامی عملیات ذخیره شود.

 

به همین ترتیب اسکریپت شماره تماس برای اکانت گوگل ادز شما تایید شده و از این پس می توانید شماره تماس خود را از بخش Ads & Extensions و با انتخاب Call Extension اضافه نمایید. شماره تلفنی که از طریق اسکریپت اضافه نموده اید در قسمت Use Existing در صفحه تنظیمات Call Extension قرار دارد.

اسکریپت اضافه کردن شماره تلفن:

 


function main() {

var phoneNumberBuilder = AdWordsApp.extensions().newPhoneNumberBuilder();

var phoneNumberOperation = phoneNumberBuilder

.withCountry("IR")

.withPhoneNumber("02188559931")

.withMobilePreferred(true)

.build();

if (phoneNumberOperation.isSuccessful()) {

var phoneNumber = phoneNumberOperation.getResult();

} else {

var errors = phoneNumberOperation.getErrors();

}

}

شکیبا باشید ...