wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerچطور میتوان زمان نمایش تبلیغ در گوگل ادز را مشخص کرد؟

چطور میتوان زمان نمایش تبلیغ در گوگل ادز را مشخص کرد؟

سوالی که ممکن است ذهن مخاطب را درگیر کند این است که بخشAd Scheduleچیست؟ و یا چطور میتوان زمان نمایش تبلیغ در گوگل ادز را مشخص کرد؟

  

اگر کسب و کار شما در ساعات خاصی از روز و یا روزهای خاصی پاسخگویی دارد و یا اگر نمی خواهید تبلیغ شما به صورت شبانه روزی روشن باشد می توانید از این بخش از پنل خود استفاده نمایید تا تنظیمات لازم رو در خصوص این موارد انجام دهید.

بخش Add Schedule در گوگل ادز به شما اجازه می‌دهد تا زمانبندی تبلیغات در گوگل خود را برای نمایش در شبکه تبلیغاتی گوگل تنظیم کنید. این بخش می‌تواند برای کاربرانی که به دنبال مدیریت زمان تبلیغات خود هستند، بسیار مفید باشد. با این امکان، می‌توانید زمان‌هایی که تبلیغات شما بیشترین بازدهی را دارند را شناسایی کنید و فقط در این زمان‌ها تبلیغات خود را نمایش دهید تا بهینه‌سازی هزینه‌های تبلیغاتی خود برای رسیدن به مخاطبان هدف برسید.

با توجه به اهمیت مدیریت زمان تبلیغات و بهینه‌سازی برای کاهش هزینه‌های تبلیغاتی، بخش Add Schedule در گوگل ادز می‌تواند بسیار مهم باشد. با این حال، برای هر کسب و کار متفاوت است که چه میزان اهمیتی به این بخش اختصاص می‌دهد. به طور کلی، اگر شما به دنبال بهینه‌سازی هزینه‌های تبلیغاتی خود و رسیدن به مخاطبان هدف در زمان‌های مناسب هستید، این بخش بسیار مفید و اهمیت‌دار خواهد بود. تنظیمات این بخش بسیار ساده میباشد و به راحتی میتوانید تغییرات لازم را اعمال کنید در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور می توان وارد این بخش شد و تغییرات مورد نظر را اعمال کرد.

 

نحوه دسترسی به تنظیمات Ad Schedule


در اکانت گوگل ادز خود وارد سطح campagn شده و از منوی سمت چپ روی بخش Ad Schedule کلیک کنید.  وارد صفحه ای خواهید شد که تمامی تنظیمات از همین صفحه صورت میگیرد.

add schedule

 اگر تصمیم دارید تبلیغ شما به صورت شبانه روزی روشن باشد میتوانید هیچ تنظیماتی در این صفحه انجام ندهید، در این صورت تبلیغ شما 24 ساعته روشن خواهد بود.
اما به یاد داشته باشید  که میتوانید تنظیماتی را برای این بخش قرار دهید تا تبلیغ فقط زمانی نمایش داده شود که شما پاسخگویی دارید و یا میتوانید تنظیماتی انجام دهید تا روزهای تعطیل مانند جمعه ها تبلیغ شما نمایش داده نشود.
به طور مثال فرض می کنیم ساعات کاری یک فروشگاه اینترنتی از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد و روزهای پنجشنبه از 9 صبح تا ساعت 2 پاسخگویی دارد و جمعه ها تعطیل است. قصد داریم برای این فرد تنظیماتی را قرار دهیم تا فقط زمانی که این فرد پاسخگویی دارد تبلیغ نمایش داده شود.

همان طور که در عکس مشاهده می کنید روی گزینه Select Campaign کلیک کرده و و کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید پس از آن که کمپین مورد نظر خود را انتخاب کردید وارد صفحه ای مانند صفحه زیر می شوید.
 

در این صفحه می توانید روی All days s کلیک کنید تا در واقع همه روزهای هفته را انتخاب کنید و یا به صورت دستی روزهایی که می خواهید تبلیغ برایتان روشن  باشد مانند: شنبه و..... را انتخاب نمایید.

ad schedule

و به همین ترتیب می توانید تنظیمات را انجام دهید. تنها نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که اکانت شما با تنظیمات چه کشوری ساخته شده است. به طور مثال همون طور که مشاهده می کنید این اکانت با تنظیمات کشور ترکیه ساخته شده است بنابراین باید دقت داشته باشید که ساعت ها را باتوجه به ساعت ترکیه تنظیم نمایید به طور مثال اگر قصد دارید ساعت شروع تبلیغ را روی 9 صبح قرار دهید باید  نیم ساعت را به عقب ببرید و درواقع روی 8:30 تنظیم کنید.
 

شکیبا باشید ...