wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerچطور کشور ایران را در کمپین گوگل ادوردز خود انتخاب کنیم؟

چطور کشور ایران را در کمپین گوگل ادوردز خود انتخاب کنیم؟

بسیاری از افراد برای نمایش تبلیغات در گوگل خود به مخاطب هدف تصمیم به انتخاب کشور ایران و یا شهر های آن در سطح کمپین خود می نمایند. در این مقاله بطور کامل این مساله را با هم بررسی می‌نماییم.

به طور کلی شما می‌توانید بعد از ساخت کمپین گوگل ادز خود مشخص نمایید که در چه کشور هایی تبلیغاتتان نمایش داده شود و یا در چه کشور هایی هیچ نمایشی نداشته باشد.

 

مراحل تنظیم لوکیشن کمپین گوگل ادز

شما می توانید کمپین مورد نظرتان را انتخاب نمایید و سپس به بخش تنظیمات گوگل ادوردز وارد شده از بخش Locations نام شهر یا کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

بخش تنظیمات کمپین گوگل ادوردز

 

در این مرحله با زدن دکمه Target تبلیغاتتان فقط در آن شهر یا کشور نمایش داده می شود و با زدن Exclude در آن منطقه نمایشی نخواهید داشت.

 

لوکیشن در تنظیمات کمپین گوگل ادوردز

 

چرا اسم ایران در کشور های گوگل ادوردز دیده نمیشود؟

متاسفانه کشور ایران توسط گوگل ادوردز تحریم شده است و شما نمی توانید اسم کشورمان را در لیست کشور ها در پنل گوگل ادز ببینید. پس بنابراین نمی توانید تبلیغات خود رامحدود به نمایش فقط در ایران نمایید.

برخی از افراد با انتخاب شهر های ایران و انتخاب شعاع اطراف آن (Radius) سعی به تنظیم نقاطی از کشور می نمایند اما این کار باعث میشود کمپین کلیک و یا نمایشی نداشته باشد و عملا تبلیغات شما به کاربران نمایش داده نشود. باید در نظر داشته باشید چون در اکثر کمپین های کاربران کشورمان از کلمات کلیدی فارسی استفاده میگردد خود باعث می شود تبلیغات ادوردز شما به افراد ایرانی نمایش داده شود.

شکیبا باشید ...