wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerروش‌های کاهش رتبه الکسا سایت

روش‌های کاهش رتبه الکسا سایت

به نظر شما برای کاهش رتبه الکسا باید چه کرد؟ اگر شما مدیر سایت هستید، باید از اعتبار آن مطمئن باشید. به ویژه اگر به موضوع وبلاگ نویسی وارد شوید، اعتبار برای شما ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

 به طور معمول سایت‌هایی که دارای ترافیک زیاد، پایگاه داده طرفداران و لینک‌های پشتیبانی و سئوی قدرتمندی هستند، نسبت به سایت‌های دیگر از اعتبار بیشتری برخوردارند؛ بنابراین رتبه الکسا نشان دهنده عملکرد موفقیت آمیز سایت شما نسبت به سایر سایت‌ها است.
رتبه الکسا معیار بسیار مهمی برای تمامی وب‌سایت‌ها محسوب می‌شود و به نوعی محبوبیت سایت را در بین کاربران نشان می‌دهد. برای اینکه بدانید رتبه الکسای سایت شما چه مقداریست باید به سایت alexa.com مراجعه نمایید. بعد از ورود اطلاعات سایت خود، عددی را به سایت شما اختصاص می‌دهد که رتبه الکسا نام دارد.برای آشنایی بیشتر با ابزار الکسا به مقاله "رتبه بندی الکسا چیست؟" مراجعه نمایید.
 اگر شخصی برای تبلیغ در گوگل بخواهد از طریق سایت شما اقدام کند، قبل از آن به سراغ رتبه الکسای شما می‌رود و آن را بررسی می‌کند. پس این رتبه می‌تواند باعث افزایش ترافیک ورودی سایت و جذب مشتریان بیشتر شود. در ادامه مقاله به روش‌های کاهش تضمینی رتبه الکسا سایت مانند تبلیغ در گوگل (گوگل ادوردز) اشاره خواهیم کرد.


منظور از رتبه الکسا چیست؟ +راه‌های جلوگیری از کاهش رتبه الکسا

همان طور که اشاره کردیم رتبه الکسا عددی اختصاصی برای سایت شما است که درصد محبوبیت آن در میان کاربران نشان می‌دهد. با وجود این تعریف می‌بینیم که رتبه الکسا علاوه بر این که به افزایش ترافیک ورودی سایت بستگی دارد، بلکه ایجاد تغییر و تحول در ترافیک سایت‌های رقبا قطعاً می‌تواند بر رتبه الکسای سایت ما مؤثر واقع شود. الکسا به عنوان یک شرکتی که زیر مجموعه آمازون می‌باشد، فعالیت‌های آنلاین کاربران را با توجه به آمار و ترافیک وب بررسی می‌نماید. در حقیقت رتبه الکسا اختصاصی هر سایت، حاصل نتیجه محاسبات کلی و اطلاعات به‌دست آمده در مورد تعداد دفعات بازدید از سایت مورد نظر در سه ماه اخیر می‌باشد. تمامی این داده‌ها از طریق مرورگرهای معروف مانند کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر جمع آوری و ارائه می‌شود.

 

اهمیت کاهش رتبه الکسا


نقش الگوریتم الکسا برای سایت

مقایسه تمامی اطلاعات و داده‌های سایت شما با سایت‌های رقبا به واسطه الگوریتم الکسا صورت می‌گیرد. این الگوریتم اکثراً بر اطلاعات سه ماه اخیر سایت متمرکز می‌شود و از این طریق به منظور تعیین اعتبار، مقایسه را انجام می‌دهد. معمولاً سایت‌هایی که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار نمی‌گیرند، در فهرست رتبه بندی الکسا جایی ندارند. البته برخی از سایت‌ها که به تازگی راه اندازی شده‌اند تا وقتی که رتبه الکسا داده‌های آن‌ها را جمع آوری کند، ممکن است در این فهرست وجود نداشته باشند.

 

یک سایت چه زمانی عملکرد خوبی دارد؟

اگر دیده باشید برخی از افراد به دنبال کاهش تضمینی رتبه الکسا و افزایش ورودی ترافیک سایت هستند. باید بدانید که عددی که رتبه الکسا در مورد سایت شما نشان می‌دهد، هر چقدر کمتر باشد، یعنی سایت شما عملکرد بهتری دارد و نزد کاربران محبوب‌تر است؛ بنابراین کاهش رتبه الکسا یکی از اهداف مدیران سایت محسوب می‌شود. شما از طریق سایت الکسا می‌توانید رتبه الکسای سایت خود را در جهان و ایران مشاهده کنید.
به عنوان مثال اگر سایت الکسا رتبه سایت شما را 350 نشان می‌دهد،یعنی 349 سایت دیگر وجود دارد که بیشتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند و از محبوبیت بیشتر برخوردار هستند. در ادامه به منظور کاهش رتبه الکسا روش‌های متنوعی را معرفی کرده‌ایم.

 

تولید محتوای با کیفیت و استاندارد

تولید محتوای درجه یک و داغ برای افزایش ترافیک ورودی سایت بسیار اهمیت دارد، چرا که بخش مهمی از افزایش رتبه الکسا به میزان بازدید از سایت و زمانی بستگی دارد که کاربران در سایت شما صرف می‌کنند. برای این که بتوانید از طریق تولید محتوا، عملکرد بهتری در بهبود رتبه الکسا داشته باشید، باید با محتوای خود مخاطبان اصلی را هدف قرار د هید، زیرا شما با داشتن پایگاه مختص به طرفداران سایت خود می‌توانید نسبت به سایت دیگر محبوبیت بیشتری کسب کنید.
تولید محتوای استاندارد و جذاب باعث می‌شود که از طریق سایت‌های دیگر بک لینک‌های متعددی به‌دست آورید. زمانی که سایت‌های معتبر لینک سایت شما را برای کاربران خود به نمایش می‌گذارند، به تدریج اعتبار سایت شما در نگاه مخاطبان افزایش پیدا می‌کند. همچنین شما از طریق تولید محتوای حرفه‌ای می‌توانید روی افزایش ترافیک سایت متمرکز باشید. تولید محتوای سایتیکی از روش‌های کاهش تضمینی رتبه الکسا است.


شبکه‌های اجتماعی بهترین فرصت برای افزایش ترافیک ورودی سایت

شما می‌توانید کوچک‌ترین فرصت‌ها را برای افزایش تعداد بازدید کننده‌های سایت در نظر بگیرید، به عنوان مثال شما می‌توانید در هر تاریخی که سایت خود را به وسیله محتوای جدید به روز رسانی می‌کنید، آن را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا کاربران بیشتری متوجه این موضوع شوند.


تبلیغ در گوگل ادوردز، مهم‌ترین روش کاهش تضمینی رتبه الکسا

یکی از روش‌های بسیار کاربردی که کمترین هزینه را دارد و در کمترین زمان به نتیجه دلخواه می رسد، تبلیغ در گوگل است. در برخی مواقع باید برای کاهش رتبه الکسا و بهبود آن هزینه پرداخت کنید و از این طریق به تبلیغات در سایت‌های دیگر بپردازید تا شاهد افزایش ترافیک ورودی سایت خود باشید؛ بنابراین اگر به دنبال یکی از روش های تضمینی کاهش رتبه الکسا هستید، بهترین گزینه برای شما تبلیغات کلیکی یا همان گوگل ادوردز است. شما بعد از تولید محتوای تأثیر گذار و استفاده از سایر روش‌های تبلیغاتی می‌توانید از این طریق برای کاهش رتبه الکسا اقدام کنید.

 

روش های کاهش رتبه الکسا


Alexa Toolbar را نصب کنید.

با در نظر گرفتن تمامی روش‌های مهم از جمله تبلیغات در گوگل ادوردز، بهتر است تولبار الکسا را بر مرورگر خود نصب کنید. به واسطه این نرم افزار می‌توانید سایت خود را از طریق همان مرورگر مشاهده کنید. یکی از مزیت‌هایی که تولبار الکسا دارد، این است که هنگامی که شما از سایت خود بازدید می‌کنید، اطلاعات بازدید از سایت برای الکسا ارسال می‌شود.

 

 

 

شکیبا باشید ...