wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerسه روش ساخت Landing Page جذاب‌تر برای وبسایت

سه روش ساخت Landing Page جذاب‌تر برای وبسایت

هنگامی که کاربر از روش های مختلف همچون نتایج جستجوی گوگل و یا لینکی در رپورتاژ آگهی به سایت شما مراجعه می کند ، صفحه‌ای که به آن رسیده است صفحه فرود یا Landing Page نامیده می‌شود.

 این صفحه می‌تواند صفحه اصلی سایت یا هر صفحه دیگری از سایت‌تان باشد. به دلیل اینکه کاربران مراجعه کننده به این صفحات ممکن است به مشتریان که از شما خرید می کنند تبدیل شوند، بهینه نمودن این صفحات فرود در سایت شما برای افزایش بازدید سایت و همینطور کاهش رتبه الکسا بسیار مهم می باشد.
اگر نگران آن هستید که این صفحات فرود بجای آنکه بازدیدکنندگان را به سرگرم شدن بیشتر با محتوایتان تشویق کند و آنها را از سایت‌تان دور کند، به راهبردهای زیر توجه نمایید تا Landing page مفید تری بسازید:


1. ساختن صفحات فرود سفارشی

یادتان باشد که قرار نیست فقط یک صفحه فرود بسازید. می‌توانید چندین صفحه فرود داشته باشید که هر کدام برای بازدیدکنندگان خاصی سفارشی شده‌اند.
هر صفحه فرود باید در حالت ایده‌آل پلی بین منبع ارجاع بازدیدکنندگان، مانند لینکی در یک آگهی تبلیغاتی همچون تبلیغ در گوگل یا لینکی از شبکه‌های اجتماعی، و مابقی صفحات وبسایت‌تان باشد و اطلاعاتی متناسب با نیازهای هر یک از بازدیدکنندگان را به آنها بدهد. مثلاً، اگر یک کمپین تبلیغاتی در گوگل که محصول خاصی را تبلیغ می کند راه اندازی نموده اید که بازدیدکنندگانتان را به صفحه اصلی‌تان هدایت می کند، در این صورت شاید بازدیدکنندگان احساس کنند ذهن‌شان مغشوش شده است.
ساخت یا شناسایی صفحه فرودی ویژه می تواند رویکرد مناسب تری باشد که اطلاعاتی که بازدیدکنندگان درست همان موقع به دنبالش هستند را به آنها بدهد. شاید این راه به سادگی انتخاب یک Landing Page مختص محصول در سایت یا به پیچیدگی ساخت صفحات فرود منحصر بفرد برای هر یک از کمپین ها و گروه‌هایتان در گوگل ادوردز باشد. در هر حال، هر چه در این روش ریزتر شوید، بهتر می‌توانید اطلاعات صفحه فرود و المان‌های Call To Action سایتتان را با نیازهای هر یک از بازدیدکنندگان متناسب کنید.
البته، صفحات هدف سفارشی شده نباید فقط برای کمپین‌های تبلیغات در گوگل استفاده شوند. اگر بازدیدکنندگان از پست‌های مهمان، رپرتاژ آگهی یا سایر منابع قابل شناسایی به سایت شما برسند، باید به ساخت صفحات هدف ویژه‌ای برای آنها نیز فکر کنید.

 

سفارشی سازی صفحه فرود


2. انجام اسپلیت تست برای صفحات فرود

ساخت صفحات سفارشی  برای گروه‌های متفاوت بازدیدکنندگان انتهای کار بهینه‌سازی صفحه فرود نمی باشد. برای بهبود عملکرد سایتتان، به فکر انجام اسپلیت تست بر روی هر یک از صفحات فرود باشید. اسپلیت تست اساساً اجازه می‌دهد تا دو یا تعداد بیشتری از نسخه‌های یک صفحه وب را با هم قیاس کنید تا مشخص کنید کدام المان‌ها یا ویژگی‌های بصری اثربخشی بیشتری دارند.
یادتان باشد که بیشتر بازدیدکنندگان فقط چند ثانیه صرف یک سایت جدید می‌کنند تا تصمیم بگیرند که خود را بیشتر با محتوایش سرگرم کنند یا بر روی دکمه “Back” کلیک کنند. پس اگر صفحه فرودتان پلی بین بازدیدکنندگان و مابقی محتوای سایتتان است، حتماً باید این صفحه تا حد ممکن رضایت بخش و جذاب باشد تا بازدیدکنندگان جدید را مجاب کند که زمان بیشتری در سایتتان تحقیق و تفحص کنند.
برای اینکه بتوانید مشخص کنید کدام صفحات فرود اثربخش‌ترند، می‌توانید اسپلیت تست A/B را انجام دهید. شما متغیرهای کوچک را بر روی صفحات هدفتان اصلاح می‌کنید و سپس هر متغیری را به صورت تصادفی برای بازدیدکنندگانتان در محیط زنده تغییر می‌دهید طوری که با نیازهایش متناسب باشد.
متغیرهای تست می‌توانند شامل این متغیرها باشند:

•    جمله‌بندی، فونت، رنگ یا محل صفحه تیتر صفحه فرود
•    همه تصاویر بکار رفته در صفحه
•    طراحی صفحه فرود از جمله رنگ‌های پس‌زمینه، اندازه ستون‌ها یا المان‌های ناوبری
•    مزایای خاص شرح داده شده در صفحه فرود
•    المان Call To Action

با استفاده از برنامه"Content Experiments" ابزار گوگل آنالیتیکس تعداد بیشتری از این متغیرها را تست کنید. سپس، با استفاده از نتایج آزمایش‌هایتان، اثربخشی صفحات فرود سفارشی را در تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتریان همیشگی بالا ببرید.

 

استفاده از کال تو اکشن در صفحه فرود

 

3. آزمایشی برای صفحات هدف ویدئویی

اگر نتایجی که می‌خواهید، در صفحات فرود دارای متن ساده‌ حاصل نمی شود، شاید بهتر باشد المان متفاوتی را تجربه کنید: صفحات فرود ویدئویی.
یک Landing Page ویدئویی به جای بلوک‌های متنی، یک فایل ویدئویی دارد. نرخ مشغولیت محتوای تعاملی از المان‌های متنی بیشتر است، پس شاید با رساندن همان اطلاعات از طریق ویدئو به جای متن، بتوانید بهتر توجه بازدیدکنندگان را جلب کنید.
راحت‌ترین راه برای ساختن صفحات هدف ویدئویی استفاده از وبکم اصلی رایانه و ضبط معرفی‌نامه ای از خود از طریق رکورد ویدئوی یوتیوب است. بعد از ضبط ویدئو، می‌توانید آن را در محل متن‌تان درج کنید. راه ساده‌ای است، اما در عین حال، راهکار زیبایی است تا از طریق آن بتوانید مسئله جذب بازدیدکنندگان جدید برای وفاداری طولانی‌تر به سایت‌تان را حل کنید.
اگر تصمیم به استفاده از صفحه فرود ویدیویی دارید، آن‌ها را کوتاه و هدفمند کنید. فواید سایتتان و اقداماتی که بازدیدکنندگان باید در مراحل بعدی انجام دهند را بطور اجمالی شرح دهید. علاوه براین، به ارائه خودتان توجه کنید. از المان‌های طراحی مناسب استفاده کنید، با انرژی صحبت کنید و در مکانی فیلمبرداری کنید که ظاهری حرفه‌ای یا پس‌زمینه‌ای موضوعی داشته باشد.
اگر فقط کمی تلاش بیشتری برای ساخت صفحات فرودتان صرف کنید – حال چه از طریق صفحات متنی سفارشی شده یا بکارگیری فایل‌های ویدئویی – احتمالاً در عملکرد سایتتان و افزایش بازدید سایت تأثیر خواهد داشت.

 

شکیبا باشید ...