wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerرتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا مقیاسی برای محبوبیت وبسایت می باشد. هرچه رتبه الکسا سایتی کمتر باشد بدین معناست که این سایت محبوب تر است. این ابزار میلیون ها وبسایت را رتبه بندی می کند و Google.com دارای رتبه اول و محبوب ترین سایت بین تمام مخاطبان دنیا است.

الکسا بر چه اساسی وبسایت ها را رتبه بندی می کند؟

این ابزار هم رتبه جهانی و هم رتبه کشوری هر وبسایت را محاسبه می نماید. رتبه الکسا بر اساس ترافیک ورودی سایت و مشارکت کاربران و تعداد صفحات بازدید شده به ازای هر کاربر در 3 ماه گذشته مشخص می گردد.


ابزار الکسا چه اطلاعاتی را در اختیار کاربران می گذارد؟

 ابزار الکسا می تواند اطلاعات مفیدی راجب رقبا هر سایت و عملکرد آنها در اختیارتان بگذارد که این اطلاعات به بنچ مارکتینگ کمک شایانی می کند.
برای موفقیت هر کسب و کاری مهم است که عملکرد سایت آن بطور مداوم بررسی و ویرایش های لازم صورت گیرد. در حال حاضر ابزار های بسیار زیادی جهت آنالیز وبسایت موجود می باشد اما هیچکدامشان به خوبی الکسا رقبای شما را مورد بررسی قرار نمی دهند. ابزار الکسا عملکرد سایت شما را با دیگر سایت های مشابه مقایسه می نماید و اطلاعات کاملی از کلمات کلیدی آنها، ترافیک ورودی، بک لینک ها، سئو سایت، مخاطبان، کلمات کلیدی ای که جایشان در سایت شما خالیست، تغییرات رتبه الکسا در یک سال گذشته، و اطلاعات دیگری در اختیارتان می گذارد که شما می توانید با استفاده از آنها استراتژی هدفمندی جهت بهبود سئو وبسایتتان و موثر تر نمودن کمپین های تبلیغاتیتان در گوگل ادوردز بچینید.

 

ابزار رتبه بندی الکسا چیست؟


چطور رنک الکسا سایتمان را ببینیم؟

شما می توانید به وبسایت الکسا جهت بررسی سایت خود مراجعه نمایید. همچنین می توانید افزونه کروم و یا فایرفاکس این ابزار را بر روی مرورگرتان نصب نمایید و راحت تر رتبه بندی هر سایتی را بررسی نمایید.


بطور مثال در تصویر زیر رتبه جهانی و کشوری سایت دیجیکالا و تغییرات آن در 3 ماه گذشته را مشاهده می نمایید.

رتبه الکسا دیجیکالا

در مقالات بعدی به روش های کاهش رتبه الکسا و آموزش پنل آن می پردازیم.

 

شکیبا باشید ...