wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerنحوه آپدیت گوگل آنالیتیکس به ورژن 4 و اتصال آن به سایت

نحوه آپدیت گوگل آنالیتیکس به ورژن 4 و اتصال آن به سایت

گوگل آنالیتیکس ابزار آنالیز سایتی است که بیشترین استفاده را در دنیا دارد. در این مقاله به نحوه آپدیت آن به ورژن 4 و نحوه اتصال سایت به گوگل آنالیتیکس در ورژن جدید می پردازیم.

این ابزار قدرتمند در طی سالیان به میلیون ها کسب و کار و دارندگان وبسایت در سر تا سر دنیا خدمات رایگانی ارائه داده است و چندین بار بروزرسانی های فوق العاده ای جهت سهولت آنالیز و خواندن آمار به کاربران خود معرفی نموده است.

در 14 اکتبر سال 2020 گوگل در مقاله ای Google Analytics Version 4 را معرفی نمود که آمارها را بر پایه وبسایت و اپلیکیشن در اختیار کاربران می گذارد.
در این سری از مقالات به آموزش ورژن جدید گوگل آنالیتیکس و نحوه دریافت و مطالعه آمار های مفید آن می پردازیم.

 

اتصال گوگل آنالیتیکس ورژن 4 به وبسایت

در ابتدا به نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس به وبسایت می پردازیم. توجه داشته باشید که اگر شما قبلا سایتتان را به Google Analytics متصل نموده اید و Global Google Tag را در کد سایتتان وارد نموده اید نیازی به انجام مراحل زیر نیست و فقط به بخش فعال نمودن آپدیت ورژن 4 مراجعه نمایید.
در ابتدا اکانت آنالیتیکس خود را بسازید و آدرس دامنه سایتتان را وارد نمایید. سپس از منو سمت چپ صفحه بر روی Admin کلیک نمایید.

 


در صفحه نمایش داده شده از ستون Property بر روی Data Streams کلیک نموده و آدرس سایت و یا اپلیکیشنتان را مشاهده می نمایید. بر روی آن بزنید و  اطلاعات اکانتتان را مشاهده می کنید.

 


 
در صفحه باز شده در زیر بخش Tagging Instruction بر روی Global Site Tag کلیک نمایید.

 

 
از بخش Add New On-Page Tag تگی که نمایش داده می شود را در بخش <head> کد سایتتان کپی نمایید و سایت شما به گوگل آنالیتیکس تان متصل گردید و می توانید از امکانات فوق العاده این ابزار در بحث آمار استفاده نمایید.

 

 

آپدیت ورژن قدیمی به ورژن 4 گوگل آنالیتیکس (GA4)


در اکانت گوگل آنالیتیکس ورژن 3 وارد بخش Admin شوید و در ستون Property بر روی Upgrade to GA4 کلیک نمایید.

 


 در عرض چند ثانیه آنالیتیکس شما به ورژن 4 ارتقا می یابد و با ادیت کردن ID جدید در Global Site Tag داخل کد سایتتان می توانید تمامی آمار را دریافت و بررسی نمایید.

 

در بخش های بعدی به بررسی بیشتر داده های موجود در گوگل آنالیتیکس و اطلاعاتی که این ابزار به ما می دهد می پردازیم.

شکیبا باشید ...