wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap divider6 باور اشتباه درمورد گوگل ادوردز

6 باور اشتباه درمورد گوگل ادوردز

در رابطه با گوگل ادوردز چندین باور غلط وجود دارد که در این مقاله 6 مورد از آنها را با هم بررسی می کنیم و بیان می کنیم چطور می توانید از طریق گوگل AdWords خیلی سریع کسب و کار خود را رشد دهید.

این اعتقادات اشتباه در مورد تبلیغ در گوگل عبارتدند از:

1. شما برای هر کلیک باید پول پرداخت کنید.

2. رقابت با شرکت های بزرگ بسیار سخت است.

3. شما تعداد کاراکترهای کمی برای هدف گذاری مخاطبانتان دارید.

4. تعداد کلماتی که می توانید در تبلیغتان استفاده کنید محدود است.

5. اشتباهاتتان می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

6. به کارشما مرتبط نیست.

در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد می پردازیم.

 

اعتقاد اشتباه شماره 1: شما برای هر کلیک باید پول پرداخت کنید.

پاسخ: شما برای کلیک های هدفمند و دارای استراتژی پرداخت می کنید.

با تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، شما فقط به ازای کلمات کلیدی ای که بر اساس کسب و کارتان بودجه بندی نموده اید و براساس اینکه چه مقدار هزینه بر روی آن کلمه کلیدی در نظر گرفته اید پرداخت می کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک فروشگاه اینترنتی فروش لوازم التحریر در شیراز داشته باشید و بخواهید کمپین جدیدی برای "فروش لوازم التحریر در شیراز" ایجاد کنید، فقط آن کلمات کلیدی ای که مرتبط با کسب و کار و هدف شماست را استفاده می کنید و تنها زمانی که کاربری بر روی تبلیغ شما کلیک و از سایتتان بازدید کند هزینه ای از شما کم می شود. در ادوردز، گوگل هزینه ای بابت نمایش تبلیغ شما دریافت نمی کند و فقط به ازای هر کلیک بر روی Ad شما مبلغی از حسابتان کسر می گردد. همچنین حداقل بودجه برای هر کلمه کلیدی از 0.01 دلار شزوع می شود و با توجه به هدفتان از تبلیغات و اینکه می خواهید در کجای صفحه جست و جوی گوگل قرار بگیرید می توانید بودجه تان را افزایش دهید.

 

 

بر اساس گزارش تأثیر اقتصادیGoogle  بر کسب و کار ها، به ازای هر 1 دلار خرج برای تبلیغات در گوگل، به طور متوسط 2 دلار درآمد کسب می شود و این آمار نشان دهنده ی تاثیر مفید گوگل ادوردز بر پیشرفت و فروش کسب و کارهاست.

آیا می توانید شکل دیگری از مارکتینگ را بیابید که تبلیغاتتان فقط به مشتریانی که دقیقا قصد خرید محصولات و خدمات شما را دارند  نمایش داده شود؟ مشتریان بالقوه شما دقیقا آنچه را که می خواهند در Google تایپ می کنند و تبلیغات شما تنها بر اساس کلمات کلیدی انتخاب شده ی شما نمایش داده می شود تنها زمانی که بر روی تبلیغتان کلیک شود هزینه ای می پردازید. به عبارت دیگر شما در زمان مناسب و در مکان مناسب برای مشتری واقعی کسب و کارتان تبلیغ می کنید.

شما می توانید از گزینه های مختلفی در گوگل ادوردز استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. بطور مثال نوع  انطباق کلمات کلیدیتان را مشخص کنید و یا با استفاده از کلمه کلیدی منفی و بودجه بندی درست به نتایج بهتر و دقیق تری برسید.

برای مطالعه مقاله چگونه کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز را انتخاب کنیم کلیک کنید.

 

اعتقاد اشتباه شماره 2: رقابت با شرکت های بزرگ بسیار سخت است.

پاسخ: شما قطعا آسان تر می توانید با شرکت های بزرگ رقابت کنید.

برخلاف تبلیغات تلویزیونی که یک کسب و کار به بودجه قابل توجهی برای پخش آن نیاز دارد، شما می توانید با پرداخت تنها  200 لیر درAdWords شروع به کار کنید. از لحاظ تئوری، شما می توانید حتی با بودجه کمتری نیز شروع کنید اما 200 لیر حداقل مقداری است که ما به مشتریان خود پیشنهاد می کنیم و دلیل آن این است که این حداقل بودجه ایست که می توان با آن به کلیک های بیشتر و اطلاعات کامل تری برای رسیدن به مخاطبان و مشتریان بیشتری برسیم.

بر اساس مقاله ای در سایت CLUTCH ، 45 درصد از کسب و کار های کوچک از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده می کنند. هنگامی که شما شروع به تبلیغات در گوگل در حرفه خود کردید، پس از بررسی آمار بدست آمده و میزان تاثیر گذاری تبلیغاتتان می توانید بودجه تان را افزایش داده و با شرکت های بزرگتری رقابت کنید.

اگر نتایج بدست آمده از تبلیغ در گوگل را بصورت مداوم بررسی کنید و بازگشت سرمایه تان که با معیارROAS (بازگشت سرمایه حاصل از تبلیغات) سنجیده اید قابل توجیه باشد، می توانید هزینه تبلیغات گوگل خود را دو برابر کنید و به راحتی با شرکت ها و کمپانی های بزرگ رقابت کنید که این از مزیت های مهم AdWords  است. در واقع می توانید با پیگیری عملکرد خود و مشاهده سودآوری تبلیغاتتان به طور مداوم سرمایه گذاری بیشتری انجام دهید و اگر نتیجه ای مشاهده نمی کنید، می توانید همان لحظه کار را متوقف کنید و باقی بودجه ای که در اکانت خود دارید را به حسابتان برگردانید.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله در جنگ تبلیغاتی با رقبایتان، اول کلمات کلیدی آنها را پیدا کنید مراجعه نمایید.

 

اعتقاد اشتباه شماره 3: شما تعداد کاراکترهای کمی برای هدف گذاری مخاطبانتان دارید.

پاسخ: تعداد و تنوع کارکتر های گوگل ادوردز که می توانید در هر لحظه آنها را نغییر دهید بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید!

یکی از مهمترین اهداف تبلیغات گوگل پیدا کردن مرتبط ترین نتیجه برای علاقه مند ترین مشتری به کسب و کار شما است. بطور مثال شما می توانید تبلیغاتتان را بر اساس محل سکونت مخاطب، سن، داشتن فرزند، درآمد، وسیله ارتباطی ای که استفاده میکند همچون تلفن همراه، جنسیت ، عبارتی که جست و جو می کند، زمان و چندین مورد دیگر تنظیم کنید و خیلی سریع تر به مشترین هدف کسب و کار شما دست پیدا کنید.

 

اعتقاد اشتباه شماره 4: تعداد کلماتی که می توانید در تبلیغتان استفاده کنید محدود است.

پاسخ: با داشتن همان تعداد کلمات در تبلیغتان خلاق باشید.

گوگل به کیفیت هر تبلیغ شما امتیازی را می دهد. هر چه این Quality Score بیشتر باشد شما هزینه کمتری به ازای هر کلیک می پردازید. اکثر افراد این تصور را دارند که دقیقا کلمه کلیدی هدفشان را در متن تبلیغشان بیاورند و با این کار امتیاز بیشتری برای کیفیتشان بگیرند. بگذارید یک راز را به شما بگویم. اگر همه شرکت های رقیب شما از همان کلمه کلیدی در تبلیغشان استفاده کنند چیزی برای متمایز کردن شما از دیگران وجود ندارد و شما Quality Score بالاتری از آنها نمی گیرید و در واقع در رقابت با آنها بازنده می شوید.

پس بنابراینتبلیغاتتان را مشابه دیگران نسازید و با داشتن تعداد کاراکتر های محدود از خود خلاقیت نشان دهید و به راحتی امتیاز بیشتری برای کیفیت تبلیغتان بگیرید و هزینه کمتری بپردازید.

 

اعتقاد اشتباه شماره 5: اشتباهاتتان می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

پاسخ: بله اشتباهات هزینه زیادی برای شما دارند پس کار را به حرفه ای ها بسپارید!

به استناد مقاله ای در رابطه با تبلیغات مخرب، 61 درصد از بودجه ای که افراد در Google AdWords سرمایه گذاری می کنند کاملاً هدر می رود. اشتباهات باعث ایجاد یا شکست کمپین AdWords شما می شوند. این مفهوم در هر بخش از کسب و کار، صادق است و هر اشتباهی هزینه بر است. اگر شما یک حسابدار تنبل و بی دقت دارید، ممکن است مالیات محاسبه شده شما نادرست باشد و باعث مجازات شما در این مسیر شود. پس استخدام متخصصی که می داند چه کاری انجام دهد مهم است. اگر قبلاً اقدامی برای راه اندازی کمپین درAdWords نکرده اید، توصیه می کنم اجازه دهید یک متخصص در بحث گوگل ادوردز این کار را برایتان انجام دهد و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما شود.

 

 

برخی از  بزرگترین اشتباهاتی که در AdWords اتفاق می افتند عبارتند از:

     الف) بودجه بندی نامناسب، عدم استفاده درست از انطباق کلمات کلیدی (انطباق گسترده اصلاح شده، انطباق عبارت، انطباق دقیق و تطابق گسترده.)

     ب) عدم نظارت بر نتایج عبارات جستجو و افزودن کلمات کلیدی منفی.

     پ) تنظیم نادرست نرخ تبدیل (Conversion)، که منجر به عدم دقت در گزارش شده و تصمیم گیری درست را ناممکن می سازد.

     ج) نسخه تبلیغاتی ضعیف.

     چ) هدفگذاری مکان بر اساس اهداف کسب و کار به درستی تنظیم نشده است.

     د) تخصیص نامناسب بودجه؛ بودجه باید به شکل مناسبی به قسمت های سودآور کسب و کار یا قسمت هایی که تجارت به دنبال رشد در آن است توزیع شود.

     ذ) بودجه بندی نامناسب بر اساس تاریخ / زمان؛ برای بسیاری از مشاغل، نیازی به بودجه بندی از 1 صبح تا 6 صبح نیست و می توان بطور مثال نمایش تبلیغات را فقط به ساعات اداری اختصاص داد.

     ی) Landing Page نامناسب؛ کاربر پس از کلیک بر روی تبلیغ شما وارد صفحه ای از سایتتان می شود که تعیین نموده اید. اگر محتوای این سایت و تبلیغ شما ارتباط مناسبی به هم نداشته باشند باعث ایجاد تجربه کاربری نامناسبی می شود.

برای مطالعه مقاله از استراتژی تا اجرای کمپین گوگل ادوردز کلیک کنید.

 

اعتقاد اشتباه شماره 6:  به کار شما مرتبط نیست.

پاسخ: بهترین پلتفرم تبلیغاتی برای کسب و کارتان را انتخاب کنید.

طبق آمار گوگل 90% از کاربران اینترنت را در احتیار دارد. ولی اگر نمی توانید عبارت جستجوی مناسبی که به کاربران کمک می کند بیشتر در مورد کسب و کار شما بیاموزند را پیدا کنید، پس شبکه های اجتماعی ای همچون اینستاگرام برای شما مناسب تر خواهند بود. اکثر مشاغل می توانند از مزایای Google AdWords بهره ببرند و با کلمات کلیدی مرتبط، ترافیک مناسبی را در کمترین زمان برای سایت خود ایجاد کنند. اگر از تبلیغات گوگل ادوردز به درستی استفاده کنید، می تواند تبدیل به یک معدن طلا برای تجارت شما باشد. مزیت آن این است که می توانید در کمتر از یک ساعت اقدام به راه اندازی کمپین ادوردز نمایید که تأثیری طولانی مدت بر تجارت شما خواهد داشت.

شکیبا باشید ...