wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerمزایای گوگل ادوردز نسبت به سایر بستر های تبلیغاتی چیست؟ (بخش چهارم)

مزایای گوگل ادوردز نسبت به سایر بستر های تبلیغاتی چیست؟ (بخش چهارم)

در بخش سوم از این سری مقالات به ایجاد استراتژی مناسب برای سئو سایت، امکان توقف و ادیت کمپین تبلیغاتی در هر زمان و تبلیغات در موبایل پرداختیم. درادامه دو مزیت دیگر از تبلیغات گوگل را بررسی می نماییم.

7) مقرون به صرفه

این مزیت تنها در صورتی صحیح است که تبلیغات شما با کیفیت باشد. می‌توانید هزینه زیادی صرف کنید اما اگر کمپین خود را به درستی بهینه سازی نکنید، سودی دریافت نخواهید کرد.

خوشبختانه گوگل ادز چندین استراتژی پیشنهادی به شما ارائه می‌دهد تا به عملکرد مورد نظر خود دست یابید. این استراتژی‌ها محدود به ساختار کمپین نیستند و در صورت لزوم می‌توانند در سطوح جزئی‌تری بر Ad Group یا کلمات کلیدی اعمال شوند. بسته به نیاز شما، این راهکارها به استراتژی‌های پیشنهادی مبتنی بر Conversion و کسب درآمد  و یا بر محور آگاهی از برند تقسیم می‌شوند.

نرخ تبدیل و یا Conversion به معنی تبدیل است. در گوگل ادز به فعالیت خاصی از مشتری یا بازدیدکننده سایت که برای کسب و کار اینترنتی شما مهم تلقی می شود نرخ تبدیل می گویند، مانند خرید آنلاین، عضویت در سایت، پر کردن فرم خبرنامه یا تماس تلفنی.

 

 

برای تعیین بودجه مورد نظر برای تبلیغاتتان چندین راه حل وجود دارد:

       الف) بودجه بندی هزینه-بر-کلیک (CPC) دستی

در این روش شما بصورت دستی برای هر کلمه کلیدی بودجه مورد نظر خود را اختصاص می دهید.

مزایا: کنترل هزینه‌های هر کلیک با توجه به هر یک از کلمات کلیدی خاص.
معایب: برای اطمینان از هم سو بودن بودجه بندی با میزان Conversion، به بررسی مداوم نیاز دارد.

       ب) پیشنهاد دهی خودکار

در این روش گوگل بصورت خودکار، با در نظر گرفتن چندین پارامتر و میزان حداکثر بودجه تعیین شده برای هر روز به تبلیغات شما بودجه ای اختصاص می دهد تا با کمترین هزینه بیشترین بازخورد را داشته باشید.

مزایا: هدف را بدست آوردن بیشترین تعداد کلیک با توجه به بودجه روزانه کمپین شما، قرار می‌دهد.
معایب: با جذب کلیک‌های ارزان‌تر، بخشی از مخاطبان مشتاق شما را که از طریق کلمات کلیدی که با هزینه بالاتر جذب می‌شدند را از بین می‌برد.

       ج) هزینه-بر-کلیکِ (CPC) بهبود یافته

مزایا: گزینه مناسبی برای مالکانی است که زمان کافی برای بهینه سازی منظم بودجه بندی ندارند.
معایب: اگرچه امکان کنترل بیشتری نسبت به بهینه ساز نرخ تبدیل فراهم می‌کند، اما در نهایت یک سیستم خودکار است که می‌تواند به طور ناگهانی نتیجه عکس دهد.

       د) بهینه ساز نرخ تبدیل گوگل

مزایا: تا حد امکان نرخ تبدیل را افزایش می دهد.
معایب: اگر چند روز عملکرد نامناسبی داشته باشید و نرخ تبدیلتان کم باشد، ممکن است بودجه شما را کاملا استفاده کند زیرا در ایجاد تغییرات، تأخیر نشان می‌دهد.

همانطور که قبلاً اشاره شد، هیچ راه یکتایی برای اجرای کمپین ادوردز وجود ندارد. هر طرح تجاری نیاز به گذشت زمان و آزمون و خطا دارد تا مشخص شود کدام روش بهترین نتیجه را برای کسب و کار شما به ارمقان می آورد. پیشنهاد ما این است که از نمونه‌های کوچک شروع کنید و با بالا رفتن تسلط خود، مقیاس کاری را افزایش دهید. اگر زمان کافی ندارید، به سراغ آژانسی که در ساخت و مدیریت این کمپین ها تخصص دارند بروید.

 

8)‌ گزینه‌های متفاوت تبلیغات

یکی دیگر از بارزترین ویژگی‌های گوگل ادز این است که شما می‌توانید از طریق پلتفرم‌های مختلف، تبلیغات خود را نمایش داده و به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید. گوگل همکاری وسیعی با پلتفرم های گوناگون مثل یوتیوب دارد که می توانید از آنها برای دستیابی سریعتر به مشتریان هدفمند تر خود استفاده نمایید و بطور مثال می توانید از تبلیغات نمایشی و یا تبلیغات مربوط به اپلیکشین بسته به نیاز کسب و کارتان استفاده کنید.

 

 

به عنوان مثال، گوگل دریافته است که قرار دادن تبلیغات و فیلم‌های محصولات در یوتیوب و تبلیغات درون ویدیویی از نظر آماری دارای نرخ تبدیل بالاتری است.

پلتفرم های گوناگون جهت نمایش تبلیغات در گوگل شما عبارتند از:

       الف) شبکه جست و جو (Search Network)

پلتفرمی که کاربر عبارتی را جست و جو می نماید و به سایت شما دست پیدا می کند.

  • محتوا وب سایتتان را نمایش می دهید
  • تبلیغات شما در ازای جستجوی عبارات خاصی که با کسب و کار شما مرتبطند نمایش داده می‌شود.

       ب) شبکه نمایش(Display Network)

شبکه نمایش مجموعه‌ای از وب سایت‌ها (شامل وب سایت‌های مشخصی از گوگل مانند گوگل فایننس (Google FinanceGmail، بلاگر (Blogger)‌ و یوتیوب است که تبلیغات ادوردز را نمایش می‌دهند. همچنین این شبکه وب سایت‌ها و برنامه‌های تلفن‌ همراه را نیز در بر می‌گیرد.

کمپین‌های Remarketing، نمایشی و ویدیویی:

  • آگاهی از برند را ارتقا می دهد و با هزینه به ازای هرکلیک پایین‌تر، بازدید بیشتری بدست می آورید.
  • با تبلیغ در گوگل برای کسانی که زمانی به کسب و کار شما علاقه نشان داده‌اند، مجدداً بازاریابی کنید.
  • در قالب تبلیغات متنی، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات تصویری و تبلیغات تلفن همراه در وب سایت‌ها عرضه می‌شوند.

       ج) شبکه خرید(Shopping network)

  • با تصویری از محصول خود در شبکه خرید قرار بگیرید.

  • در شبکه ای از پلتفرم های جستجو تبلیغ کنید؛ در یوتیوب، جیمیل و بستر‌های دیگر تبلیغ کنید.

لازم به ذکر است متاسفانه به علت تحریم ها این مدل از تبلیغات درحال حاضر در ایران قابل استفاده نمی باشد.

 

بررسی کنید کدام روش تبلیغ برای شما بهتر است

مهم‌ترین مسئله در ادوردز،‌ آزمون و بررسی به منظور یافتن موثر ترین راه‌ حل است. متأسفانه اکثر صاحبان کسب و کار از موهبت وقت آزاد برخوردار نیستند، به همین دلیل مجموعه هایی مانند جی-ادوردز وجود دارند که در انجام تبلیغات گوگل با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان به شما کمک می کند.

بطوز کلی شما به عنوان یک مالک کسب و کار می‌خواهید برای جذب بیشتر مشتریان برای انجام خرید از شما از هر روش موثری استفاده نمایید. خواه این کار از طریق گوگل ادوردز باشد، یا تبلیغات در فیسبوک، و یا با روابط عمومی و یا سئو. توصیه می کنیم برای انتخاب بهترین روش  تبلیغات آنلاین خود، این نکته را که کدام راهکار اهداف تجاری و مخاطبان واقعی شما را به بهترین شکل پوشش می‌دهد در نظر بگیرید. با توجه به نکات گفته شده راجب گوگل ادوردز شما در کمترین زمان و با پایین ترین بودجه می توانید تبلیغات خود را راه اندازی نمایید و کسب و کار خود را هر روز ارتقا دهید.

برای مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در جی-ادوردز در ارتباط باشید.

شکیبا باشید ...