wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerمزایای گوگل ادوردز نسبت به سایر بستر های تبلیغاتی چیست؟ (بخش سوم)

مزایای گوگل ادوردز نسبت به سایر بستر های تبلیغاتی چیست؟ (بخش سوم)

همانطور که در بخش دوم به بیان مزیت های گوگل ادوردز جهت هدف قرار دادن مناسب مخاطبان گفته شد، در ادامه به دو مورد دیگر از مزایای آن می پردازیم.

 

 

5) می توانید برای سئو سایتتان با استفاده از آمار های ادوردز استراتژی مناسبی بچینید

سئو از نکات مهم برای شناساندن برند است. با این وجود، اتکا به سئو به تنهایی برای رسیدن به رتبه‌های بالا در نتایج موتور جستجو دارای اشکالات زیادی همچون زمانبر بودن آن است و ممکن است ماه‌ها طول بکشد.

برای مقایسه کامل تبلیغات از طریق سئو و یا گوگل ادوردز کلیک کنید.

 

هنگامی که کمپین ادوردز شما فعال شد، تبلیغات شما بلافاصله در نتایج موتور جستجو و سایت‌های همراه آن نمایش داده می‌شود که در بیشتر موارد، بسیار سریع‌تر از آنچه تصور می کنید، ترافیک و نتایج مورد نظر شما را برآورده می‌کند. این بدان معنا است که می‌توانید مؤثر بودن کلمات کلیدی انتخابی خود را، بسیار سریع‌تر، امتحان و بررسی کنید. از این قابلیت می‌توانید برای تسریع بخشیدن به انتخاب استراتژی مناسب در سئو بهره ببرید. همچنین به شما کمک می‌کند تا میزان آگاهی از برندتان را افزایش دهید و اگر این کار درست انجام شود، هزینه‌های مربوط به هر کلیک را کاهش دهید.

 

6) کمپین تبلیغاتی خود را در لحظه اصلاح و یا متوقف کنید

ادوردز این امکان را به شما می‌دهد تا با پیگیری عملکرد وب سایت خود، در کمپین تغییراتی را تقریباً به صورت لحظه‌ای (کلمات کلیدی، بودجه روزانه و حداکثر هزینه برای هر کلیک) ایجاد کنید. در استفاده از سئو اگر شما بر روی کلمات کلیدی اشتباهی سرمایه گذاری و ئقت گذاشته باشید امکان ویرایش آن نیست و باید از ابتدا مجدد بر روی سئو برنامه ریزی کنید.

مزیت دیگر، قابلیت توقف و راه اندازی کمپین در هر زمانی است. حالتی را فرض می‌کنیم که شما به چندین کمپین، با تبلیغات همزمان برای سرویس‌ها و طرح‌های تبلیغاتی بسیار، احتیاج دارید اما فقط برای مدت زمان مشخصی.

نیازی به مضطرب شدن نیست، دستورات خودکار ادوردز به شما توانایی لازم برای کنترل کردن آن‌ها را می‌دهد. دستوراتی که به صورت خودکار کمپین ها(Campaigns) ، گروه‌های تبلیغاتی(Ad Groups) و کلمات کلیدی (Keywords)را فعال یا غیر‌فعال می‌کنند.

 

7) بهینه کردن تبلیغ در گوگل در تلفن همراه

روزانه چند نفر را می‌بینید که به تلفن‌های خود خیره شده‌اند؟ بهینه سازی پلتفرم‌ها برای جلب نظر کاربران تلفن همراه یک امر ضروری است. طبق گفته‌ی گوگل، جستجو‌های انجام گرفته از طریق تلفن‌های همراه، از جستجو‌های دسکتاپ پیشی گرفته‌اند و 46.8٪ از درآمد تبلیغات گوگل از طریق تلفن همراه حاصل می‌شود. با گزینه‌های پیشنهاد دهی و تبلیغات روی تلفن‌های همراه‌، می‌توانید در کمترین زمان فروش خود را دو برابر کنید‌، به عنوان مثال:

الف) میزان بودجه تعیین شده را برای تلفن همراه و تبلت انتخاب کنید.

 

ب) تبلیغات متنی وب را برای تلفن‌های دارای WAP بهینه کنید.

 

ج) تبلیغات متنی را برای دستگاه های iOS و Android بهینه کنید.

 

 

 

در بخش های بعدی به بررسی جنبه های بیشتری از گوگل ادوردز می پردازیم.

شکیبا باشید ...