wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerگروه تبلیعاتی (Ad group) موثر، ترافیک بیشتر، هزینه کمتر در گوگل ادوردز

گروه تبلیعاتی (Ad group) موثر، ترافیک بیشتر، هزینه کمتر در گوگل ادوردز

اگر شما بتوانید کمپین های گوگل AdWords خود را موثر تر انجام دهید، آیا این کار را می کنید؟ 
 

عوامل متعددی وجود دارد که در کمپین های گوگل ادز شما موثر باشد. اکثر مردم بر روی بهینه سازی استراتژی پیشنهاد قیمت، کلمات کلیدی و نمره کیفیت (quality score) خود تمرکز می کنند، اما این تنها قسمت هایی از کمپین های شما هستند.
گروه های تبلیغاتی (Ad groups) به  اندازه ی دیگر اجزا مهم هستند و اگر گروه های تبلیغاتی شما درست تنظیم نشوند، هرگز به آنچه در نظر داردید نخواهید رسید و عملا بودجه خود را هدر داده اید.
در این پست ما قصد داریم گروههای تبلیغاتی گوگل ادز را تعریف کنیم، توضیح دهیم که چرا آنها مهم هستند و به شما نشان می دهیم که چگونه برای ایجاد گروههای تبلیغی با کارآیی بالا، قدم بردارید.

ساختار کمپین ادوردز:

قبل از اینکه ابتدا به گروههای تبلیغاتی (Ad group) سر بزنیم، باید نگاهی به چگونگی ساختارهای تبلیغاتی Google Ads داشته باشیم.
کمپین های گوگل ادز به دسته های مختلف شکسته می شوند که در زیر ساختار درختی گوگل ادوردز را مشاهده می کنید.

 

 گروه تبلیغاتی موثر در گوگل ادوردز

 

در حساب گوگل ادز خود، می توانید کمپین های مختلفی ایجاد کنید. در سطح کمپین، شما باید بودجه و تنظیمات (موقعیت جغرافیایی، جنسیت و غیره) تنظیم کنید. 
در یک سطح پایین تر از کمپین ها، شما می توانید چندین گروه تبلیغاتی که متعلق به یک کمپین هستند، ایجاد کنید. شما می توانید چندین گروه تبلیغاتی را در یک کمپین واحد داشته باشید، اما گروه های تبلیغاتی تنها می توانند به یک کمپین متعلق باشند.

گروه های تبلیغاتی (Ad group) چیست؟

در حال حاضر، به عنوان شاخه سوم در سلسله مراتب ادز، شما ممکن است استدلال کنید که ساختار گروه های تبلیغاتی شما بسیار کم ارزش تر و بی اهمیت تر از ساختار کلی حساب یا کمپین شما است.
با این حال، من واقعا مخالفم. جزئیات، رمز موفقیت هر کمپین گوگل ادز است.
گروه های تبلیغاتی حاوی کلمات کلیدی،  پیام های تبلیغاتی شما و صفحات فرود کاربر برای کلیک بر روی آگهی شما هستند. از این جهت، Google به طور انحصاری توجه خود را به گروههای تبلیغاتی در هنگام تصمیم گیری درباره جستجوهایی که آگهی شما در آن ظاهر می شود، مورد توجه قرار می دهد. 

شما چه میزان در راستای نمایش آگهی خود برای کاریران خاص خود تلاش کردید و کمپین گوگل ادوردز خود را با جزئیات تجهیز کرده اید؟ 

اگر شما گروه تبلیغی خود را درست نکنید، تبلیغات شما به خوبی رتبه بندی نخواهد شد، کلیک های شما گران تر خواهد بود و شما تعداد زیادی مشتری بالقوه را از دست خواهید داد. از آنجا که گوگل بسیار باهوش است در مورد کیفیت کمپین گوگل ادز شما قضاوت می کند، یک گروه تبلیغاتی ضعیف نیز می تواند به این معنی باشد که آگهی شما کاراآیی لازم را نخواهد داشت یعنی تبلیغ شما به موقع، در مکان درست به دست افراد مربوط نخواهد رسید و این یعنی افزایش هزینه تبلیغ در گوگل شما.
به طور خلاصه گروه های تبلیغاتی موثر، شما را در مکان های بیشتر و بهتر نمایش می دهد و کلیک های بیشتری از مشتریان به شما می دهد.

ایجاد گروه های تبلیغاتی موثر

تمام آنچه اد گروپ (Ad group) برای شما به ارمغان می آورد، کمک به شما برای ساختن کمپین های تبلیغاتی به گونه ای که اثربخشی و سودآوری تبلیغات شما را به حداکثر برساند. برای انجام این کار، گروه های تبلیغاتی شما باید بر روی کلمات کلیدی و مخاطبین خاصی تمرکز کنند.
شما باید گروه های تبلیغاتیی ایجاد کنید که در آن گروه های کلمات کلیدی، متن تبلیغاتی و صفحات فرود همه با یکدیگر هماهنگ می شوند. تقریبا هیچ وقت ایده خوبی نیست که سعی کنید همه مخاطبین خود را در یک گروه تبلیغی هدف قرار دهید.
بگذارید فرض کنیم که شما خدمات بازسازی خانه را ارائه می دهید. شما کفپوش، نقاشی، تعمیرات خانه، محوطه سازی و بازسازی کامل را ارائه می دهید. کسی که به دنبال یک نقاش باشد ممکن است علاقه مند به محوطه سازی یا تعمیر خانه نباشد، بنابراین از جمله تبلیغات مربوط به این خدمات در یک گروه تبلیغاتی متمرکز بر کلمات کلیدی نقاشی، برای اجرای تبلیغات موثر خواهد بود.

گروه تبلیغاتی واقعا در تبلیغات کلیکی گوگل اهمیت دارند؟

اکنون، صادقانه می گویم، برای ایجاد گروههای تبلیغاتی با هدف باید بیشتر انرژی و زمان بگذارید، تا فقط تمام استراتژی تبلیغاتی را در یک گروه تبلیغی رها نکنید، اما به من اعتماد کنید،  قرار دادن گروه های تبلیغاتی با کیفیت، ارزش تلاش دارد.

نتیجه

Google به طور باورنکردنی به گروه های تبلیغاتی شما نزدیک است و آن را بررسی می کند و از آن هنگامی که تصمیم میگیرد چه کسی و چه زمانی آگهی شما را ببیند، استفاده می کند. با ایجاد گروه های مشخص و متمرکز تبلیغ ، شما قادر خواهید بود گروه های تبلیغاتی موثرتری ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا هرچه سریعتر و دراز مدت مبارزات تبلیغاتی خود را با نشان دادن پیام های بسیار هدفمند به کاربران خاص، به آنها دقیقا همان چیزی را که آنها به دنبال آن هستند، نمایش دهید.
شما چی فکر میکنید؟ چگونه گروههای تبلیغاتی موثر ایجاد می کنید؟ کدام استراتژی بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورده است؟ 

شکیبا باشید ...