wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerاز بودجه کمپین گوگل ادوردز خود در مقابل کلیک های تقلبی محافظت کنید

از بودجه کمپین گوگل ادوردز خود در مقابل کلیک های تقلبی محافظت کنید

باید بدانید که امروزه متاسفانه تعدادی از رقبای شما ممکن است که دست به بداخلاقی تجاری زده و با آی پی های مختلف هر روز اقدام به کلیک کردن روی آگهی شما کنند.

 

آیا میدانید که چگونه از کلیکهای تقلبی در گوگل ادوردز جلوگیری کنیم؟ 

هزینه کردن برای تبلیغات کلیکی می تواند برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار شما و جذب بازدید کنندگان که به احتمال زیاد به مشتری  تبدیل می شوند، فوق العاده است . مشکل گاهی اوقات هزینه بالای هر کلیک بر روی این کلمات کلیدی است.

با این حال، این فقط یکی از مشکلات است.

با صدها یا نه هزاران کسب و کار که برای کلمات کلیدی مشابه رقابت می کنند،  هر چه  کلمات کلیدی مورد نظر شما بیشتر، احتمال تقلب یشتر است.

در حال حاضر انتظار می رود هزینه کلیک تقلبی گوگل ادوردز در حدود  ۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ باشد. این به وضوح یک مشکل بزرگ برای تبلیغ کنندگان است و تقریبا هیچ کس از آن ایمن نیست.

خوشبختانه راه هایی وجود دارد که می توانید آگهی های خود را از شر کلیک های تقلبی در کمپین های کوکل ادوردز حفظ کنید و مانع هدر رفتن بودجه PPC خود شوید. با در نظر داشتن این موضوع، بیایید بررسی کنیم چگونه می توانیم از کلیک های جعلی محافظت کنیم.

همانطور که ممکن است بدانید، هنگام استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل ، شما برای هر کاربری که بر روی تبلیغ شما کلیک می کند، هزینه پرداخت می کنید. بسته به کلیدواژه ای که آن را هدف قرار داده اید، این می تواند به طور معمول از چند سنت تا چند دلار باشد.

متأسفانه، برخی از کسب و کارهای نه چندان اخلاقی، از این رویه با خبرند و با تقلب روی تبلیغ شما کیلیک می کنند تا بودجه تبلیغاتی شما را بیهوده از بین ببرد. آنها ممکن است از تکنیک هایی مانند VPN ها استفاده کنند تا هویت های واقعی خود را پنهان کنند.

گوگل برای جلوگیری از کلیک های تقلبی چه راهکاری دارد؟

مشکل این سیستم این است که به طور عمده برای ربات های خودکار که به راحتی قابل شناسایی است، کارگشاست . هنگامی که یک فرد شروع به سوء استفاده از آگهی ها به صورت دستی می کند، سیستم می تواند اشتباه گرفته شود و آنها را به عنوان بازدید کننده مشروع شمارش کند.

برای حل این مشکل، گوگل به کاربران اجازه می دهد تا به طور دستی برخی از آدرس های IP را از کلیک روی آگهی ها مسدود کنند که اگر به درستی استفاده شوند می توانند از کلیک های تقلبی رقبا جلوگیری کند.

با افزایش این نوع کلاهبرداری و تقلب، گوگل روشی روشنی برای مقابله با آن شروع کرد. گوگل در حال حاضر دارای بزرگترین شبکه PPC در جهان است .

گوگل اخیرا سیستم بسیار پیچیده ای را در شبکه خود اجرا کرده است که بر روی کلیه حسابهای کاربری خود، کلیک های جعلی را نظارت می کند. با استفاده از این سیستم، هنگامی که Google تعیین می کند که یک کلیک جعلی است یا «نامعتبر است»، به طور خودکار آنها را از حساب شما فیلتر کرده و برای آنها هزینه کسر نمی کند.

محدود کردن کاربران خاص در Google Adwords، نسبتا ساده است. گام اول شناسایی کاربر متخلفی است که کلیک تقلبی رو تبلیغ شما می کند، است.

متاسفانه Adwords به شما آدرس آی پی افرادی که روی تبلیغات شما کلیک می کند به دلایل حفظ حریم خصوصی نشان نمی دهد، بنابراین شما باید یک کار کارآگاهی برای پیدا کردن IP خود را انجام دهید.ساده ترین راه برای انجام این کار این است که  فعالیت همه کاربرانی را که از سایت شما بازدید می کنند، بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که در حال چک کردن همان صفحه ای هستید که صفحه اصلی تبلیغ شما است.اگر  از WordPress استفاده می کنید، یک پلاگین مفید به نام WordFence وجود دارد. این پلاگین به شما اطلاعات دقیق در مورد همه کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند، به شما ارائه می دهد.

با نگاه به این لیست، قادر خواهید بود که کاربرانی که از طریق Google Ads به وب سایت شما منتقل می شوند را شناسایی کنید. برای شناسایی این آدرس های IP مطمئن شوید که "ارجاع دهنده"  از Ads می آید. هنگامی که شما آدرس های مشکوکی که از طریق Adwords به طور منظم به وب سایت شما اآماده اند، پیدا کردید زمان آن است که آنها را مسدود کنید. هنگامی که شما آدرس IP را وارد کردید و ذخیره کردید، این کاربران دیگر نمی توانند تبلیغات شما را ببینند.

اگر چه این روش کارساز است، ولی می تواند کمی خسته کننده باشد و نیاز باشد شما به طور مداوم آدرس های IP را به روز رسانی و بررسی کنید.

جی-ادوردز با تجربه و تخصص در راه اندازی کمپین های تبلیغاتی گوگل ادوردز، شما را در محافظت از بودجه تبلیغاتی شما کمک خواهد کرد.

 

شکیبا باشید ...