wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerریمارکتینگ را به کمپین‌های گوگل ادوردز اضافه کنید!

ریمارکتینگ را به کمپین‌های گوگل ادوردز اضافه کنید!

در صورتیکه تمایل داشته باشید در زمینه تبلیغات دیجیتال به یک متخصص حرفه ای تبدیل شوید و بهترین بازخورد از تبلیغات دیجیتال را دریافت کنید ، می بایست با مفهوم ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد (remarketing) آشنا باشید.

تبلیغ در گوگل یا گوگل ادز یکی از بهترین ابزارهای تبلیغات کلیکی است که توسط گوگل در دسترس کاربران قرار گرفته است. این سیستم تبلیغاتی نیز مانند دیگر کانال های تبلیغات آنلاین دارای امکانات و قابلیت های متعددی برای ریمارکتینگ است. ریمارکتینگ تبلیغ در گوگل تنها یک استراتژی بازاریابی نیست ، بلکه مزیت اصلی آن کاهش هزینه های تبلیغاتی شما است. با استفاده از ریمارکتینگ تبلیغ در گوگل می توانید کلیک و ورودی های بیشتری با هزینه ی بسیار کمتری برای تبلیغ خود داشته باشید.

 

ریمارکتینگ گوگل چگونه کار می کند؟

اگر قبلا در گوگل ادز تبلیغ کرده باشید، همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که یک کد به وب سایت خود اضافه کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند از طریق کوکی های مرورگر به مخاطبین مجدد اضافه شوند. شما می توانید کدها را برای صفحات مختلف متناسب با دسته بندی های تعریف شده سفارشی تر کنید.

 

 

به عنوان مثال، شما یک فروشگاه اینترنتی دارید که لوازم آشپزخانه را به فروش می رساند. شما می بایست یک ریمارکتینگ "توستر" را بر اساس افرادی که از صفحاتی از سایت که در آن توستر به فروش می رسد، ایجاد کنید. به این ترتیب، شما می توانید این بازدید کنندگان خاص تبلیغات بسیار هدفمندی برای خرید توستر نمایش دهید. شما می دانید که آنها به دنبال تستر  هستند و اکنون می توانید آنها را بازگردانید، شاید با یک پیشنهاد ویژه مانند "حمل و نقل رایگان".

با استفاده از ریمارکتینگ گوگل ادوردز، شما می توانید تبلیغات را به بازدید کنندگان قبلی سایت خود در تعداد زیادی از سایت های همکار گوگل در  Google Display Network نشان دهید.

گوگل توصیه می کند هنگامی که ابتدا اولین کمپین ریمارکتینگ گوگل ادوردز خود را شروع می کنید، با هدف قرار دادن همه کسانی که صفحه اصلی سایت شما را مشاهده کرده اند، شروع کنید. فقط به خاطر داشته باشید که هزینه های ریمارکتینگ شما افزایش می یاید تا زمانی که تبلیغات شما هدفمن تر شوند و برای افراد خاصی به نمایش در بیایند. با هدف گیری دقیق تر، شما می توانید تبلیغات مربوط را افزایش دهید و هزینه خود را برای هر کلیک کاهش دهید.

در نهایت شما می توانید لیست های مختلفی از ریمارکتینگ گوگل ادز را برای کمپین های بازاریابی فوق العاده هدفمند ایجاد کنید؛ برای مثال، شما می توانید برای کسانی که قبلا از سایت شما خرید کرده اند پیشنهاد جذابی تبلیغ کنید (مانند پیشنهاد برای 30٪ تخفیف خرید دوم).

 

 

مزایای ریمارکتینگ تبلیغات گوگل ادز

بازخوردهای ربمارکتینگ یک تکنیک بازاریابی آنلاین قدرتمند است زیرا به شما اجازه می دهد با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید حتی پس از اینکه سایت شما را ترک کردند.

با ارائه تبلیغات بنری، خود را به بازدیدکنندگان حتی زمانی که دیگر بخش های وب را جستجو می کنند نشان خواهید داد، هم چنین در مسیر برند شدن قرار خواهید گرفت و این باعث می شود به مشتریان بالقوه خود شناسانده شوید و در نهات منجر به افزایش فروش شما خواهد شد.

تبلیغات ریمارکتینگ گوگل دارای نرخ کلیک و نرخ تبدیل بسیار بیشتر از تبلیغات معمولی است.

 

هزینه Google Remarketing چقدر است؟

هزینه های ریمارکتینگ گوگل متفاوت خواهد بود، به کمپین های شما و به طور کلی به استراتژی بازاریابی آنلاین شما بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، تبلیغات ریمارکتینگ یکی از بهینه ترین روش های تبلیغات آنلاین از نظر هزینه می باشد.

تبلیغات آنلاین در صنایع بسیار رقابتی می تواند هزینه های چندین دلار یا بیشتر در هر کلیک داشته باشد - و این فقط میانگین ( بعضی از کلمات کلیدی که بیشتر از 50 دلار برای هر کلیک هزینه دارند). ولی هرینه تبلیغات در ریمارکتینگ به مراتب پایین تر و ارزان تر از گوگل ادوردز و تبلیغات کلیکی می باشد.

 

 

شکیبا باشید ...