wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerمرکز آموزشmap dividerاین اشتباهات هزینه بر را در گوگل ادوردز مرتکب نشوید

این اشتباهات هزینه بر را در گوگل ادوردز مرتکب نشوید

گوگل ادز یک پلتفرم تبلیغاتی قدرتمند است که تبلیغ کنندگان می توانند با استفاده از آن محصولات و یا خدمات خود را ارتقا دهند و فروش بیشتری داشته باشند.

یک کمپین تبلیغاتی مناسب در گوگل ادز، باعث می شود شما فقط برای مشتریان بالقوه خود هزینه کلیک پرداخت کنید. اما برای راه اندازی یک کمپین موفق در گوگل ادوردز می باست، اشراف کاملی به ویژگی ها و یاید و نباید های گوگل ادز داشته باشید.

ما در این مقاله سعی می کنیم به مواردی که باید از آنها اجتناب کنیم بپردازیم.

 

۱. استفاده نکردن از کلمات کلیدی منفی

اگر از کلمات کلیدی منفی استفاده نمی کنید، یکی از ساده ترین راه های افزایش نرخ بازگشت سرمایه گذاری را از دست می دهید. در یک مطالعه موردی که در وب سایت آن ذکر شده، AdaptPartners هزینه تبلیغات (CPA) را کاهش و میزان نرخ تبدیل (conversion rate) را از طریق استفاده از "استراتژی کلمات کلیدی منفی" افزایش داده است.

همانطور که از نام آن مشهود است، کلمات کلیدی منفی برای جلوگیری از نمایش تبلیغات در هنگام جستجوی عبارتی است که اختمال منجر شدن آنها به مشتری کم تر است، استفاده می شود. برای مثال، یک صاحب کسب و کار که در نرم افزار امنیتی کامپیوتر متخصص است، احتمالا دوست ندارد آگهی های خود  در جستجوهایی مانند نرم افزار امنیتی رایگان کامپیوتر، حفاظت از نرم افزارهای مخرب رایگان یا اسکنر رایگان ویروس برای کامپیوتر نمایش دهد. "در این صورت باید کلمه کلید منفی |رایگان| مورد استفاده قرار گیرد. از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید تا مخاطبان هدفمندتری را هدف قرار دهید.

 

۲. استفاده نامناسب از انواع کلمات کلیدی 

یکی دیگر از اشتباهات رایج  تبلیغ کنندگان گوگل ادز، استفاده از نوع کلمه کلیدی اشتباه است. Broad match ممکن است بیشترین میزان ترافیک را برای شما به ارمغان بیاورد، اما این لزوما به این معنی نیست که بهترین انتخاب است. هر زمان که یک کلمه کلیدی یکسان را هدف قرار می دهید، آگهی شما نیز برای عبارات مشابه، تغییرات، مترادف، اشتباهات و سایر موارد مرتبط نمایش داده می شود.

انتخاب exact match، ترافیک کمتری را ارائه می دهد اما با نرخ تبدیل بالاتر. بر اساس یک مطالعه که توسط آژانس بازاریابی عملکرد Merkle انجام شده است، کلمات exact match هشت درصد نرخ تبدیل  بالاتری از phrase match و هجده درصد نرخ تبدیل بالاتری از کلمات کلیدی broad match ایجاد می کند.

 

۳. استفاده نکردن از افزونه های گوگل ادوردز

احتمالا تاکنون متوجه شده اید که برخی از تبلیغات گوگل ادز حاوی اطلاعاتی بیش از عنوان، توضیحات و URL هستند. این تبلیغات از افزونه های گوگل ادوردز برای نمایش اطلاعات بیشتری از محصولات و خدمات خود استفاده می کنند . به عنوان مثال، یک افزونه تماس، یک دکمه کلیک برای تماس باعث افزایش نرخ کلیک و ارزش کلی تبلیغات شما می شود.

 

۴. استفاده نکردن از یک صفحه فرود اختصاصی

ارسال ترافیک به طور مستقیم به صفحه اصلی شما به عنوان یک صفحه فرود مؤثر و مناسب نیست. با یک صفحه فرود اختصاصی، می توانید کمپین گوگل ادوردز خود را برای یک نرخ تبدیل بالاتر بهینه سازی کنید.

اکثر صفحات وب دارای مقدار زیادی محتوای و صفحه هستند که واقعا می تواند  به هزینه هر کلیک و نرخ تبدیل شما  آسیب برسانند. اگر یک کاربرروی تبلیغ گوگل ادوردزی شما کلیک کند، ده ها مطلب، منوو ... را در صفحه اصلی شما مشاهده می کند، ممکن است به جای عمل مورد نظر شما (CTA) یکی از آن لینک ها را کلیک کند و شما را از رسیدن به هدف دور کند. اما اگر شما از یک صفحه اختصاصی استفاده کنید، می توانید محتوای غیر ضروری  را حذف کنید به نرخ تیدیل خوبی برسید.

 

۵. هدفمند نکردن تبلیغات گوگل ادوردز

با هدفمند کردن تبلیغات در گوگل ادز شما می توانید تبلیغات خود را برای قشر خاصی که بلقوه مشتریان شما هستند به نمایش در آورید. این به شما کمک می کند با هزینه کمتر به سود بیشتری برسید. با این کار شما فقط برای کاربران هزینه پرداخت می کنید که احتمال نیازشان به شما و خدمات و محصولاتتان بسیار بالاست.

گوگل ادز این قابلیت را برای شما فراهم کرده تا با محدود کردن جامعه هدف خود، هدفمند تبلیغ کنید.

شما می توانید تعیین کنید تبلیغاتان برای چه جنسیتی، چه سنی، چه منطقه جغرافیای و خیلی پارامترهای دیگر به نمایش در بیاید.

 

6. بهینه سازی کلمات کلیدی

پیگیری و بررسی نرخ تبدیل کلمات کلیدی هنگام اجرای یک کمپین گوگل ادز بسیار مهم است. اگر نمی دانید که چه کلمات کلیدی در حال ایجاد ترافیک و درنهایت افزایش فروش است، نمی توانید تنظیمات خود را برای عملکرد مطلوب تر کلمات کلیدی تنظیم کنید. اگر یک کلیدواژه خاص بیشتر از دیگران کلیک میشود ، این بدان معناست که  با افزایش قیمت پیشنهادی شما بیشترین میزان تبدیل را خواهید داشت. از سوی دیگر، اگر یک کلمه کلیدی ترافیکی ایجاد نمی کند، باید یا رقم پایین تری پیشنهاد دهید یا آن را از کمپین خود حذف کنید.

 

 

منبع :این اشتباهات هزینه بر را در گوگل ادوردز مرتکب نشوید
شکیبا باشید ...